Biz kimiz?     

  Kare Deri 2004 yılında İstanbul'da kuruldu. Şu anda Brüksel ve Londra’da da temsilcileri bulunuyor.

  Uzmanlık alanımız oğlak derisi parşömeni, hat yazımı, mobilya kaplama, ciltçilik, tıpkı basım kitaplar, restorasyon, abajur yapımı, kuyumculuk gibi çok çeşitli kullanımlar için farklı özelliklerde imal ediyoruz. Kendi üretimimiz parşömenden tasarladığımız hediyelik eşyalar Topkapı Müzesi, Ayasofya, Sabancı Müzesi, Koç Müzesi, Magritte Müzesi (Brüksel) ve Rus Devlet Müzesi (St. Petersburg) gibi dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen müze mağazalarında satılıyor.

  Bir başka ürün alanımız ise çanta ve cüzdan. Parşömen ve yüksek kalite deri çantalarımız İtalya’da Pavia ve Capri’de, Avustralya’da Melbourne’da, Almanya’da Nürnberg’teki butiklerde satılıyor. Ayrıca parşömeni tabaka olarak İngiltere, Almanya, İtalya, A.B.D ve Japonya’ya ihraç ediyoruz.

  Kare Deri kurucuları bilinen en az beş kuşaktır derici bir aileden geliyor ve Balkanlarda başlayan bu aile işini devam ettiriyor. Kare Deri bu antik malzemenin hem geleneksel olarak kullanılması hem de yeni kullanım alanları bulması konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
At the 2017 Museum Connections Fair in Paris

Secure payment with PayPal

© Kare Leather & Parchment 2020

  • Facebook
  • Instagram